GÜNEY'İN İNCİSİ, GÜZİDE KENT İSKENDERUN...

T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Bulunduğunuz Yer: Anasayfa

 "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" İLÇEMİZDE ANLAM VE ÖNEMİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE KUTLANDI.
 

 

Büyük Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 87’nci, bu anlamlı günün Ülkemizde öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 34’üncü yılının idrak edilmesi münasebetiyle İlçemizde çelenk sunma töreni ve kutlama etkinliği gerçekleştirilerek bu müstesna günün yıldönümü anlam ve önemine yakışır bir şekilde kutlandı.


 KAYMAKAMLIĞIMIZA İLÇE YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLARAK ATANAN MEHMET GÖK, 20/11/2015 TARİHİ İTİBARİYLE İLÇEMİZDEKİ GÖREVİNE BAŞLAMIŞTIR.
 

 

Kaymakamlığımızda Şef olarak görev yapmakta iken İçişleri Bakanlığımızca düzenlenen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarında başarılı olan Mehmet GÖK, Kaymakamlığımız İlçe Yazı İşleri Müdürü olarak atanmış olup, 20 Kasım 2015 tarihi itibariyle görevine başlamıştır. 


 İSKENDERUN İLÇE ÇOCUK HAKLARI KOMİTESİ, KAYMAKAM ÖZYİĞİT'E NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU.
 

 

Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle İskenderun Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yılmaz Balaman eşliğinde Suriyeli ve Türk çocuklarından oluşan İskenderun İlçe Çocuk Hakları Komitesi, İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit’e 20 Kasım 2015 Cuma günü nezaket ziyaretinde bulundu.


 "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" KUTLAMA/TEBRİK MESAJI...
 

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit tarafından, "24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alınarak; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görev şehidi olan ve ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle andığını, en zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak yeni nesillere ışık olan tüm öğretmenlerimizin bu mutlu ve anlamlı günlerini gönülden tebrik ettiğini belirtmiştir.


 ORTA ÖĞRETİME GEÇİŞ ORTAK 1.DÖNEM SINAVI [25-26 KASIM 2015]
 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, Merkezi Sistem Sınavları şeklinde yapılacak olan ”Orta Öğretime Geçiş Ortak 1.Dönem Sınavı” 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde Saat: 09.00 ile 12.00 arasında gerçekleştirilecek olup, sınavın gerçekleştirileceği okullar liste halinde duyuru içeriğinde bulunmaktadır.


 KAYMAKAM ÖZYİĞİT, TELEFON DOLANDIRICILIĞI HAKKINDA HALKIMIZI UYARDI!..
 

 

Son zamanlarda İlçemiz genelinde meydana gelen telefon yoluyla dolandırıcılık hadisesinden dolayı vatandaşlarımızın konu ile ilgili bilgilendirilmesine yönelik basın bülteni hazırlanmış olup, İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit tarafından söz konusu basın bülteni aracılığıyla kıymetli halkımız telefon dolandırıcıları hakkında uyarılmıştır.


 "DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ" KUTLAMA/TEBRİK MESAJI...
 

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit, "20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alarak; Bu anlamlı gün vesilesiyle çocuklarımızın özel bir duyarlılığa ve özel bir korunmaya ihtiyacı olduğunu bir kez daha ifade ederek, sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın "Çocuk Hakları Günü"nü en kalbi duygularıyla kutladığını ve tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklayıp gözlerinden öptüğünü belirtmiştir.


 İSKENDERUN SAHİL KORDONUNDA BUTİK CAMİİ ŞEKLİNDE İNŞA EDİLECEK OLAN NİHAL ATAKAŞ CAMİİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİ İÇİN HAZIRLIKLAR SON AŞAMAYA GELDİ...
 

 

Yapımı heyecanla beklenen ve sahil kordonuna butik camii şeklinde inşa edilecek olan Nihal Atakaş Camiinin temel atma töreni için hazırlıklar son aşamaya gelmiş olup; 13 Kasım 2015 Cuma günü saat: 14.30’da Belediye 5 Nolu Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirilecek olan protokol imza töreni’nin müteakibinde temel atma töreni gerçekleştirilecektir.


 BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü MİNNET, ŞÜKRAN, ÖZLEM VE TAZİMLE ANDIK...
 

 

“Yükselip İleri Gitme” idealini bizlere bırakıp aramızdan ayrılan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77’nci yıl dönümü nedeniyle 10 Kasım 2015 günü saat 09.05’te başlayarak, bir hafta sürecek şekilde “Atatürk Haftası” Anma ve Etkinlik Programı düzenlenmiş olup, 10 Kasım 2015 Salı günü Atatürk Anıt Alanı'nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile müteakibinde Belediye Kültür Sarayı'nda gerçekleştirilen anma programında Ata'mızı minnet, şükran, özlem ve tazimle andık.


 BASIN BÜLTENİ [İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ-ASAYİŞ BÜRO AMİRLİĞİ]
 

 

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince; "Kasten Öldürmeye Teşebbüs ve Nitelikli Yağmaya Teşebbüs" suçu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin basın bülteni düzenlenmiş olup, söz konusu basın bülteni duyuru içeriğinde bulunmaktadır...


 ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 77.YILDÖNÜMÜ İLE İLGİLİ ANMA MESAJI.
 

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit, 10 Kasım 2015 günü idrak edilecek olan Ulu Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77.yıldönümü münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alarak; "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77.yıldönümünde bir kez daha sevgi, şükran, rahmet ve özlemle anılacağını, aziz hatırası önünde saygıyla eğildiğimizi" belirtti.


 10 KASIM 2015 ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 77.YILDÖNÜMÜ ANMA PROGRAMI.
 

 

“Yükselip İleri Gitme” idealini bizlere bırakıp aramızdan ayrılan Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümü nedeniyle 10 Kasım 2015 günü saat 09.05’te başlayarak, bir hafta sürecek şekilde “Atatürk Haftası” Anma ve Etkinlik Programı düzenlenmiş olup, söz konusu anma etkinlikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi duyuru içeriğinde bulunmaktadır.


1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 30


Site toplam 390.714 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 55 kişi geziyor.H.Hasan ÖZYİĞİT
İskenderun KaymakamıHaber ve Duyurular
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

T.C.İSKENDERUN KAYMAKAMLIĞI RESMİ İNTERNET SİTESİNE HOŞGELDİNİZ.
ADRES: BEŞ TEMMUZ CAD. KAYMAKAMLIK HİZMET BİNASI İSKENDERUN/HATAY - İLETİŞİM: 0 326 614 18 26 - FAKS: 0 326 614 22 42 - E-POSTA: İSKENDERUN@İCİSLERİ.GOV.TR

Vcil Yönlendirme Uygulaması