GÜNEY'İN İNCİSİ, GÜZİDE KENT İSKENDERUN...

T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Bulunduğunuz Yer: Anasayfa

 MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ KURSİYERLERİ SINAVI [10 EKİM 2015-CUMARTESİ]
 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, Merkezi Sistem Sınavları şeklinde yapılacak olan “Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı [2015-5]” 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat: 11.00’da gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi duyuru içeriğinde bulunmaktadır.


 İLÇE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI KAYMAKAM ÖZYİĞİT BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.
 

 

01 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin İlçemizde huzur ve sükûn içerisinde güvenli bir şekilde yapılması amacıyla İlçe Kaymakamımız Sayın H. Hasan Özyiğit başkanlığında İlçe Seçim Güvenliği Toplantısı yapılarak,  genel güvenlik tedbirleri ile ilgili istişare yapıldı.


 İSTÜ REKTÖRÜ PROF.DR.TÜRKAY DERELİ'NİN NEZAKET ZİYARETİ.
 

 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTÜ) Rektörü Prof. Dr. Sayın Türkay Dereli, İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit’i 29 Eylül 2015 Salı günü makamında ziyaret etti.


 "KURBAN BAYRAMI" KUTLAMA/TEBRİK MESAJI...
 

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit, önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz "Kurban Bayramı" münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alarak; "Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en samimi şekilde hissetmemize vesile olan bu anlamlı günlerin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini temennisiyle, tüm halkımızın Kurban Bayramını en kalbi ve en samimi duygularıyla kutladığını" belirtti.


 BASIN BÜLTENİ [KURBAN HİZMETLERİ KOMİSYON KARARLARI]
 

 

Kaymakamlığımızın 07.09.2015 tarih ve 119 sayılı olurları ile oluşturulan Kurban Hizmetleri Komisyonumuz;  İlçemiz Kaymakamı Sayın H. Hasan Özyiğit başkanlığında diğer ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin de katılımıyla 09.09.2015 günü saat 10.00’da İskenderun Müftülük binasında toplanmış olup, gündemindeki maddeleri görüşmek suretiyle çeşitli kararlar almıştır. Ayrıntılı bilgi duyuru içeriğinde bulunmaktadır.


 YÜZME ADAY HAKEM KURSU AÇILIYOR...
 

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre; Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı'nın 2015 yılı faaliyet programı kapsamında Yüzme İl Temsilciliği tarafından “Yüzme Hakem Kursu” açılacağı bildirilmiş olup, konu ile ilgili ayrıntılı bilgi duyuru içeriğinde bulunmaktadır.


 "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" KUTLAMA/TEBRİK MESAJI.
 

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit, "Gaziler Günü" münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alarak; "Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu bir kez daha vurgulamış olup, bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve tazimle andığını" belirtmiştir.


 "KURBAN BAYRAMI" PROGRAMI.
 

 

Kurban Bayramında Şehitlik Ziyareti 23 Eylül 2015 Arefe günü, Vatandaşlarımızla Bayramlaşma ise Bayramın 2’nci günü olan 25 Eylül 2015 Cuma günü yapılacak olup, program ile ilgili ayrıntılı bilgi duyuru içeriğinde bulunmaktadır


 İLÇEMİZ KAYMAKAMI SAYIN H.HASAN ÖZYİĞİT 5 GÜN SENELİK İZİNE AYRILDI.
 

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit, 14 – 18 Eylül 2015 tarihleri arasında 5 (Beş) gün senelik izine ayrılmış olup, anılan tarihlerde İskenderun Kaymakamlığına Payas Kaymakamı Sayın Hakan Kılınçkaya vekâlet edecektir. İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit, 19 Eylül 2015 Cumartesi günü dönüş yapacak olup, bu tarih itibariyle İlçemizdeki görevine devam edecektir.


 "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ" ANMA PROGRAMI...
 

 

"19 Eylül Gaziler Günü" münasebetiyle İlçemizde çelenk sunma töreni ve çeşitli etkinlikler tertip edilmiş olup, Al bayrağımızı; şerefim, namusum, her şeyim diyerek yere düşürmeden, Cumhuriyetimizi kanlarıyla ve canlarıyla kurarak bugünlere ulaştıran aziz şehit ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle anacağız. Program hakkında ayrıntılı bilgi duyuru içeriğinde bulunmaktadır.


 MAHALLİNDEN SÖZLEŞMELİ ER ALIMI
 

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak maksadıyla mahallinden sözleşmeli er temin edilecek olup, Sözleşmeli Er olarak; “6136 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu” ile “Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği” amir hükümleri ile ön görülen şartları taşımak suretiyle askerlik hizmetini tamamlamış olanlar ile halen silahaltında olanların müracaat edebileceği bildirilmiştir. Ayrıntılı bilgi duyuru içeriğinde bulunmaktadır.


 "ZABITA HAFTASI" NEZAKET ZİYARETİ.
 

 

01 - 07 Eylül tarihleri arasında kutlanmakta olan Zabıta Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, Müdür Yardımcısı Mehmet Uçucu ve zabıta memurları tarafından İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit makamında ziyaret edilerek, günün anısına çiçek takdim edildi.


1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 29
H.Hasan ÖZYİĞİT
İskenderun KaymakamıHaber ve Duyurular
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

T.C.İSKENDERUN KAYMAKAMLIĞI RESMİ İNTERNET SİTESİNE HOŞGELDİNİZ.
ADRES: BEŞ TEMMUZ CAD. KAYMAKAMLIK HİZMET BİNASI İSKENDERUN/HATAY - İLETİŞİM: 0 326 614 18 26 - FAKS: 0 326 614 22 42 - E-POSTA: İSKENDERUN@İCİSLERİ.GOV.TR

Vcil Yönlendirme Uygulaması