GÜNEY’İN İNCİSİ, GÜZİDE KENT İSKENDERUN…

T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Bulunduğunuz Yer: Anasayfa

 2014 YILI TRAMPA PROGRAMI.
 

 

Hatay İli, İskenderun İlçesi, Düğünyurdu, Esentepe II Örenyeri sınırları içerisinde I.Derece Arkeolojik Sit Alanında kalan parsellerin; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 26.09.2014 tarih ve 186563 Sayılı Oluru ile 2014 Yılı Trampa Programına alınmış olup, trampa programından faydalanmak isteyen parsel sahiplerinin ilk ilan tarihinden itibaren 60 gün içinde trampa başvurularını İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne yapması gerekmektedir.


 "ZAMAN ENTEGRE ZAMANI" İSİMLİ MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ.
 

 

Avrupa Birliği Hibe Projeleri kapsamında Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması amacıyla İskenderun Kaymakamlığı ile İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle “Zaman Entegre Zamanı” isimli mesleki proje oluşturulmuştur.


 CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 91.YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI.
 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 91.yıldönümü münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alan İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit; Cumhuriyet'in anlam ve önemine değinerek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğünü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anarken, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı içten dileklerle kutladığını ifade etti.


 KIZILAY HAFTASI MESAJI.
 

 

29 Ekim - 04 Kasım tarihleri arasında idrak edilecek olan "Kızılay Haftası" münasebetiyle özel bir mesaj kaleme alan İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit;  İnsanlık adına bu ulvi görevi üstlenen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Kızılay’ın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın “Kızılay Haftası”nı en kalbi duygularla kutladığını ifade ederek, görevlerinde başarılar diledi.


 ELEKTRİK KESİNTİSİ.
 

 

Toroslar EDAŞ'a bağlı Operasyon Müdürlüğü ekiplerince teknik çalışma yapılacağından 25 Ekim 2014 Cumartesi günü saat: 09.00 ile 16.00 arasında, İlçemiz Dumlupınar ve Muradiye Mahallelerinde elektrik kesintisi yapılacağı bildirilmiştir.


 CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 91'İNCİ YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI.
 

 

Türk Milleti’nin kıvançta ve tasada ortak; bölünmez bir bütün halinde, milli şuur ve ülkü etrafında birleşmiş olmasının, sevinç ve heyecanını yaşarken; bu mutlu günü kutlamak amacıyla çeşitli tören ve etkinlikler tertip edilmiştir. Ayrıntılı bilgi duyuru içeriğinde bulunmaktadır.


 ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİN ÖNLENMESİ İLÇE KOORDİNASYON TOPLANTISI.
 

 

Çocuk İşçiliğinin Önlenmesine İlişkin İlçe Koordinasyon toplantısı; İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit başkanlığında İlgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin de katılımıyla 21 Ekim 2014 Salı günü saat:15.30’da Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.


 ÇOCUK KORUMA İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI.
 

 

5395 Sayılı "Çocuk Koruma Kanunu" kapsamında koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla İlçemizde kurulan Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu'nun toplantısı; İlçemiz Kaymakamı Sayın H. Hasan Özyiğit başkanlığında İlgili kurum temsilcilerinin de katılımıyla 21 Ekim 2014 Salı günü Saat: 14.00'da Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.


 METEOROLOJİK UYARI (KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA BEKLENMEKTEDİR.)
 

 

17 Ekim 2014 Cuma günü (Bugün) ile 18 - 19 Ekim 2014 Cumartesi ve Pazar günleri Hatay İli genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı havanın etkili olacağı, ayrıca rüzgârın değişik yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği bildirilmiştir.


 MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ SINAVI
 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, Merkezi Sistem Sınavları şeklinde yapılacak olan ”Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınavı” 18 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirilecektir.


 DUYURU (DÜĞÜNYURDU MAHALLESİ 2584 PARSELDE TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIĞI TESPİTİNE İLİŞKİN KARAR)
 

 

Hatay İli, İskenderun İlçesi, Düğünyurdu Mahallesi, 2584 parselde Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 21.06.2012 tarih gün ve 1049 sayılı kararı gereğince yapılan yüzey temizliği sonrası ortaya çıkan kaya oygu nişin 2863 sayılı yasa kapsamında korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı özelliği taşıdığı tespit edilmiş olup, tesciline karar verilmiştir.


 GADİR-İ HUM BAYRAMI MESAJI.
 

 

İlçemiz Kaymakamı Sayın H.Hasan Özyiğit, Gadir-i Hum Bayramı münasebetiyle özel bir mesaj yayınlayarak, Milli varlığımız ve kültürümüz açısından önem arz eden Gadir-i Hum Bayramı’nı tüm Alevi kardeşlerimiz nezdinde can-ı gönülden kutlarken bu anlamlı bayramın ülkemize ve bütün insanlığa barış, kardeşlik, hoşgörü sevgi ve saygı emarelere vesile olmasını diledi.


1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 16


Site toplam 173.363 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 13 kişi geziyor.
H.Hasan ÖZYİĞİT
İskenderun KaymakamıHaber ve Duyurular
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

T.C.İSKENDERUN KAYMAKAMLIĞI RESMİ İNTERNET SİTESİNE HOŞGELDİNİZ.
ADRES: BEŞ TEMMUZ CAD. KAYMAKAMLIK HİZMET BİNASI İSKENDERUN/HATAY - İLETİŞİM: 0 326 614 18 26 - FAKS: 0 326 614 22 42 - E-POSTA: İSKENDERUN@İCİSLERİ.GOV.TR

Vcil Yönlendirme Uygulaması